Evenimente

„Miluiește-mă, Dumnezeule, miluiește-mă!” Canonul cel Mare - 16 martie 2016

În prima săptămână din Postul Mare, avem mare mângâiere când se citește, după rânduiala Sfinților părinți, Canonul cel Mare al Sf. Ierarh Andrei Criteanul. Miercuri seara ne-am bucurat de prezența PS Andrei, însoțit de diaconi la slujba Canonului cel Mare. După slujbă, Preasfinția Sa ne-a citit rugăciuni de dezlegare și pentru alte nevoi pentru cei prezenți și pomeniți la Mănăstirea noastră. Ne-a ținut și un cuvânt de învățătură, spunându-ne despre rolul Postului în viața creștinului ortodox. 

Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-ne pe noi!

Contact

Mănăstirea “Adormirea Maicii Domnului”
Maica Stareţă Stavrofora Miriam Oprea
Nr. de telefon: 0744 - 966.950
Localitatea: Izvoru Muresului Jud. Harghita Cod 537356
Detalii și Formular de Contact
Atelier Pictură: 0742-224.590 (comenzi icoane şi croitorie)
Vă rugăm să sunați între orele: 
09.00 - 12.20 și 14.00-16.30.
Vă rugăm să nu sunați în duminici și sărbători.

Copyright © 2010-2016 Mănăstirea "Adormirea Maicii Domnului" Izvoru Mureşului.
Toate drepturile rezervate. Webmaster: Bogdan Tinca